Alibaba, Tencent mezi čínskými internetovými akciemi v červených číslech po zprávě o inflaci

0
Alibaba, Tencent mezi čínskými internetovými akciemi v červených číslech po zprávě o inflaci

Maybefalse/iStock Unreleased prostřednictvím Getty Images

Přední čínské technologické akcie v úterý ustoupily, protože sektor ztratil půdu pod nohama spolu s širším trhem, který pocítil dopad další žhavé zprávy o americké inflaci.

Před zahájením obchodování Spotřebitelská cena Byla vydána zpráva o indexu za srpen, což vykázalo zisk 8,3 % ve srovnání se stejným měsícem před rokem a nad očekávání 8,1 %. Jádrový CPI také vzrostl o 6,3 % oproti předchozímu roku, zatímco očekávání byla 6,1 %.

Všechny hlavní americké akciové indexy se po zprávě CPI propadly do červených čísel, s Dow Industrials (DJI) pokles o více než 800 bodů a Nasdaq Composite (COMP.IND) a S&P 500 (SP500) obě o více než 3 %.

Jednalo se o případ viny ze strany asociace za čínské technologické akcie, protože dennímu obchodování s akciemi vládli klesající.

Ali Baba (NYSE:BABA) akcie se vzdaly více než 4 %, Tencent Holdings (OTCPK: TCEHY) klesl o 2,5 %, Baidu (ZAČÁTEK) klesl o 4 %, Weibo (WB) sleva o 2,6 %, Pinduoduo (PDD) se vzdal 3 % a Bilibili (BYLI) a JD.com (JD) každý propadl o více než 5 % v průběhu obchodování.

The KraneShares CSI China Internet ETF (WEB) pokles o 2,6 %.

NetEase (NASDAQ:ZADRŽENÍ) byl jedním z mála pokrokářů jakéhokoli druhu, protože jeho akcie mírně vzrostly o pouhé 1 %. NetEase (ZADRŽENÍ) byl pozvednut poté, co čínská vláda dala tento měsíc souhlas s jednou z mobilních her společnosti. Bylo to poprvé, kdy NetEase (ZADRŽENÍ) získali čínské úředníky schválení pro hru od července 2021.

podobné příspěvky

Leave a Reply