„Dostupné bydlení je životně důležité“: YMCA dostává grant ve výši 160 000 USD na pomoc při pronájmu

0
„Dostupné bydlení je životně důležité“: YMCA dostává grant ve výši 160 000 USD na pomoc při pronájmu

INDIANAPOLIS, Ind. (WANE) – YMCA v severovýchodní Indianě získává grant ve výši 160 000 dolarů určený na poskytování pomoci při pronájmu a podpůrných služeb lidem s vážným duševním onemocněním nebo závislostmi, kteří čelí bytové krizi, oznámili ve středu státní úředníci.

Grant byl součástí 950 000 dolarů udělených několika organizacím v celém státě a pocházel z Indiana Housing Community Development Authority jako součást programu Indiana Housing First Program této organizace, podle tiskové zprávy.

“Cenově dostupné bydlení je životně důležité pro zajištění toho, aby Hoosiers mohli žít, pracovat a hrát si přímo zde v Indianě,” uvedla v tiskové zprávě guvernérka poručíka Suzanne Crouchová. “Příjemci grantu pouze přidají hodnotu naší síti partnerů v oblasti bydlení, aby mohli pokračovat v poskytování bydlení a služeb Hoosiers, kteří se zotavují ze závislosti a duševních chorob.”

Situace, které představují „bytovou krizi“, mohou zahrnovat někoho, kdo žije na ulici nebo v místě, které není určeno pro lidské bydlení, bydlí v dočasném bydlení, jako je nouzové přístřeší nebo přechodné bydlení, dočasně pobývá u rodiny nebo přátel, čelí hrozícímu soudu- nařídili vystěhování nebo opuštění ústavního zařízení, napsali v tiskové zprávě úředníci bydlení.

Indiana Housing First Program pomohl téměř 400 domácnostem získat trvalé bydlení v celém státě, uvedli úředníci. Účastníci musí mít nájemní smlouvu na nájemní jednotku ve své komunitě a jsou povinni platit procento ze svého měsíčního příjmu na nájemné.

podobné příspěvky

Leave a Reply