Fairown rozšiřuje své řešení cirkulární ekonomiky o Inbank a Topo Centras

0
Fairown rozšiřuje své řešení cirkulární ekonomiky o Inbank a Topo Centras

Fintech se sídlem v Estonsku Fairown rozšířila svůj dosah na litevském trhu spotřební elektroniky tím, že se spojila s Inbank a Topo centrum.

Fairown zvyšuje svůj vliv na litevském trhu spotřební elektroniky tím, že rozšiřuje svou udržitelnou nabídku produktů jako služby. Společnost uzavřela partnerství s Inbank, bankou nabízející řešení digitálního financování 500 000 aktivních klientů v pěti zemích, a Topo Centras, hráčem na spotřební elektroniku v Litvě a členem Euronics Group. Euronics je jednou z největších maloobchodních skupin na světě, která působí ve 35 zemích prostřednictvím 8 500 nezávislých prodejen.

Jak funguje Fairownova nabídka

Nové řešení fintech je jedinečné, protože spotřebitelé mohou v místě prodeje seskupovat preferované koše produktů a služeb a platit za ně měsíčním předplatným. Její platforma Products-as-a-Service umožňuje bankám, značkám a maloobchodníkům zapojit se do oběhového hospodářství zaměřeného na výrobu, spotřebu a opětovné použití produktů, čímž snižuje nadměrné plýtvání a potřebu surovin prodloužením životnosti produktů. .

Fairown nabízí kompletní sadu softwaru a služeb pro nabízení produktů za měsíční předplatné a správu celého životního cyklu produktu od nákupu až po pravidelné obnovování, přepracování a recyklaci.

Vstup na litevský trh

Díky partnerství s Topo Centras a Inbank při uvedení řešení TOPO FLEX posouvá Fairown svou stávající nabídku oběhového hospodářství na litevském trhu spotřební elektroniky. V rámci spolupráce bude Fairown řídit cykly obnovy produktů, Inbank bude poskytovat financování produktu a Topo Centras bude prodávat produkty spotřebitelům.

V kruhovém modelu vyhrávají všichni účastníci. Maloobchodníci získávají věrné zákazníky a opakující se prodeje, banky těží z předvídatelných platebních toků od zákazníků a spotřebitelé získávají nižší ceny a udržitelné nabídky.

Jak do hry vstupuje udržitelnost

Podle tiskové zprávy se v chování spotřebitelů zvyšuje poptávka po udržitelných iniciativách. Lidé chtějí kupovat řešení, ne produkty. Výzkum ukazuje, že 74 % spotřebitelů dává přednost zkušenostem před vlastnictvím produktů. To stoupá až k 90 % mladší generace, generace Z, která věří, že společnosti musí řešit problémy životního prostředí. Je také méně pravděpodobné, že budou věrní značce. Platforma Products-as-a-Service společnosti Fairown funguje na obou frontách.

Zástupci Fairown vysvětlili, že aby značky, maloobchodníci, banky a spotřebitelé odpovídali měnícímu se chování a požadavkům, potřebují atraktivní udržitelné nabídky. Průzkum společnosti Fairown mezi 4 000 uživateli předplatného produktu v severských zemích zjistil, že 70 % spotřebitelů kupuje produkt kvůli dostupnosti možnosti odpovědného nákupu.

V prohlášení představitelé Inbank uvedli, že s tím, jak se trh s elektronikou v posledních desetiletích mění k nepoznání, spotřebitelé hledají nová řešení, jak získat nejaktuálnější produkty udržitelným způsobem. Proto jsou rádi, že jejich spolupráce s Fairown a Topo Centras přináší tuto inovativní možnost nákupu na litevský trh. Věří, že bude přínosem pro spotřebitele tím, že poskytne alternativní způsob nákupu.

Leave a Reply