Google Spinoff chce používat vesmírné lasery pro vysokorychlostní internet v letadlech, Mars Roverech

0
Google Spinoff chce používat vesmírné lasery pro vysokorychlostní internet v letadlech, Mars Roverech

Aalyria je nový startup odštěpený od mateřské společnosti Google Alphabet, který chce používat lasery k tlačení internetu na velké vzdálenosti a poskytují rychlost až 1,6 terabitu za sekundu, uvedla společnost v úterý v tiskové zprávě. To je výrazně rychleji, než mohou spotřebitelé gigabitových služeb dnes získat od poskytovatelů vysokorychlostního internetu.

Spinoff společnosti Google říká, že její technologie může poskytovat internet do vzdálených částí světa a do přijímačů na nebeských tělesech, jako je rover na Marsu nebo měsíční základní tábor.

“Můžeme zorganizovat vysokorychlostní městské sítě a globální jednotné síťové operace a můžeme pomoci propojit další tři miliardy lidí,” řekl Chris Taylor, generální ředitel společnosti Aalyria. “Můžeme to udělat dnes – a ve velkém měřítku.”

Google na žádost o komentář okamžitě neodpověděl.

Dvě technologie, které Aalyria nabízí, jsou Spacetime a Tightbeam. Spacetime je softwarová platforma, která spravuje sítě pozemních stanic, letadel, satelitů, městských sítí a dalších systémů pro optimalizaci anténních spojení přes zemi, moře a vzduch. Tightbeam je “pokročilá technologie koherentní optiky volného světla”, která využívá lasery k pohybu dat atmosférou a počasím “100-1000x rychleji než cokoliv jiného, ​​co je dnes k dispozici.”

Aalyria říká, že do nasazení projektu zbývá ještě šest až devět měsíců.

Screengrab z webu Aalyria demonstrující Tightbeam.

Imad Khan / CNET

Doposud Aalyria získala vládní podporu, například počáteční kontrakt v hodnotě 8 milionů dolarů s Defence Innovation Unit neboli DIU, jehož cílem je vyvinout bezpečný internet ve vesmíru pro veřejný i soukromý sektor. Nová vesmírná telekomunikační společnost těží nejen z financování od Googlu, ale také z let výzkumu a vývoje ve svých souborech. Aalyria přichází jako Starlink, satelitní internetová společnost SpaceX na nízké oběžné dráze Zeměpokračuje v dosahování zisků v poskytování vysokorychlostního internetu po celém světě.

„Vize a technický přístup společnosti Aalyria poprvé umožňují kompletní komunikační a síťové řešení pro integrované odstrašování,“ řekl Bob Work, bývalý náměstek ministra obrany v tiskové zprávě. “Nic jiného takového neexistuje.”

SpaceX, Aalyria a další internetové společnosti založené na signálu se snaží propojit lidi tam, kde je fyzická infrastruktura buď nemožná, nebo neúměrně drahá. Místo toho, aby se lidé ve vzdálených částech spoléhali na starší satelitní systémy, které jsou často pomalé a hůře reagují, může pokrok v oblasti satelitů pro nízkou oběžnou dráhu Země nebo laserové technologie přenášet vysokorychlostní internet na více míst. V případě SpaceX byla satelitní internetová společnost schopna přinést vysokorychlostní internet Indiánské kmeny které se dříve zabývaly rychlostí 0,3 až 0,7 Mbps. Americká vláda také považuje vysokorychlostní internet za kritickou infrastrukturu a plánuje utrácet 401 milionů dolarů upgradovat přístup k internetu na venkově v Americe.

Aalyria povstala z popela Loonu, projektu, který Alphabet vypnout v roce 2021. Loon použil stratosférické balóny k přenosu internetu, ale byl uzavřen poté, co byl považován za neudržitelný finančně.

podobné příspěvky

Leave a Reply