Hayes Valley přidává dalšího internetového prodejce

0
Hayes Valley přidává dalšího internetového prodejce

Do Hayes Valley míří další internetový prodejce.

Co se děje: Online trh s nápoji Nápoj — která prodává nealkoholické lihoviny, víno, míchané nápoje a další — se chystá do konce tohoto měsíce otevřít výlohu na Hayes Street, San Francisco Business Journal hlášeno v pondělí.

  • Nový obchod, který byl spuštěn v roce 2021, bude prvním obchodem společnosti v San Franciscu, i když již má pět poboček v New Yorku a jedno v Los Angeles (s dalšími dvěma na cestě).
  • Začátkem tohoto roku Boisson (vyslovujte „bway-sohn“) získal 12 milionů dolarů na financování rizikového kapitálu.

Proč na tom záleží: Tento nový přírůstek se přidává k rostoucímu seznamu společností přímo pro spotřebitele, které otevřely své obchody v Hayes Valley – čtvrti, která má spolu s North Beach a Chinatown nejpřísnější pravidla proti obchodním řetězcům, alias „retail maloobchodu“, nastěhování.

  • V Hayes Valley jsou maloobchodníci s 11 nebo více pobočkami po celém světě zakázáni ve snaze „zachovat individualitu sousedství“, uvádí městské oddělení plánování.

Ano, ale: I když se podle současných maloobchodních pravidel nepovažují za „mom-and-pop shopy“, mohou se v Hayes Valley stále otevírat značky přímo pro spotřebitele podporované rizikem, pokud mají méně než 11 obchodů.

  • Warby Parker, nyní veřejně obchodovatelný, otevřel svou pobočku na Hayes Street v listopadu 2014. Tehdy to byl osmý kamenný obchod této společnosti s brýlemi. V současné době má přes 150 obchodůzahrnující celou zemi od Arizony přes Kansas po Rhode Island.
  • Allbirds otevřela svůj jedenáctý obchod v Hayes Valley v roce 2019. Dnes má značka vlněných bot 52 obchodů a očekává, že do konce roku jich bude mít 57, řekl Axios její vedoucí komunikace Lee Price.

Je tu také společnost Parachute, plátenická společnost, která v roce 2018 otevřela své páté místo na Hayes Street. Nyní má 20 obchodů.

  • Poznámka: Parašutistický konkurent Brooklinen – který se prohlašuje za „oblíbené listy internetu“ a získal asi 60 milionů dolarů, podle Crunchbase — přestěhoval se do sousedství začátkem tohoto léta. Tato společnost má šest poboček, ale do konce roku 2024 plánuje mít 30, Informovala o tom agentura Bloomberg.

Buď chytrý: Společnost, která se rozroste nad 11 poboček, si může ponechat své výlohy ve čtvrtích San Francisca, jako je Hayes Valley, řekl agentuře Axios vedoucí městského oddělení plánování Dan Sider.

  • Ale za hranicí maloobchodního prodeje by byl podnik považován za „nevyhovující“, a proto by nebylo povoleno rozšířit své stávající umístění, řekl.

Co říkají: Vedoucí Dean Preston, jehož okres zahrnuje Hayes Valley, řekl Axios v prohlášení, že se domnívá, že je „hluboce znepokojivé, že velké korporace hledají způsoby, jak obejít naše zákony o maloobchodě s recepturami“.

  • „Moje kancelář se o tomto fenoménu dozvěděla od řady dotčených vlastníků malých podniků a ve spolupráci s naším městským právníkem jsem našel způsoby, jak zpřísnit naše omezení, abychom si zachovali charakter maminky a popu, který přišel definovat v této čtvrti maloobchodní destinace,“ řekl Preston.

podobné příspěvky

Leave a Reply