Hvězdný přenos hlasu do textu z Pixelu 6 musí přijít na více telefonů Android

0
Hvězdný přenos hlasu do textu z Pixelu 6 musí přijít na více telefonů Android

Převod hlasu na text nemusí být první funkcí, kterou na svém smartphonu napadnete, ale je to funkce, která může skutečně zlepšit užitečnost vašeho zařízení. Google se svým Pixelem 6 v loňském roce představil nový zážitek z převodu řeči na text, který zničil vše, co před ním bylo, a nyní je čas, aby tento zážitek přišel i na další telefony Android.

V roce 2021 Google vydal novou verzi převodu hlasu na text pro Android, která byla exkluzivní pro jeho Pixel 6 a Pixel 6 Pro, a je také nyní k dispozici. na Pixel 6a. Tento nový systém je poháněn stejným jazykovým modelem, který umožňuje „nový Google Assistant“, a to jednoduše řečeno funguje.

v naše recenze Pixel 6 ProŘekl jsem:

…ale věc, kterou opravdu miluji, je nové hlasové zadávání v Gboardu, které používá Asistent. Je to neuvěřitelně rychlé a přesné a automatická interpunkce je opravdu zabijácká funkce. Nikdy jsem se necítil tak sebejistě při používání hlasu na text při chůzi nebo v autě (což bychom měli všichni bez ohledu na to omezit na naprosté minimum). Můžete dokonce provádět úpravy toho, co bylo nadiktováno, aniž by byla vypnuta možnost hlasu.

O rok později je to zážitek, který mi opravdu chyběl pokaždé, když jsem byl na zařízení jiného typu než Pixel.

V poslední době mám pocit, že nejvíc na Galaxy Z Fold 4. Je to zařízení, které miluji pro jeho jedinečný a neuvěřitelně užitečný hardwarea sbírku vylepšení, díky kterým to mohu s radostí nazývat mým každodenním řidičem.

Co však na tomto zařízení téměř denně zuřilo, je převod hlasu do textu. Zkušenosti s používáním převodu hlasu na text s Gboard na Galaxy Z Fold 4 jsou stejné, jaké najdete na každém jiném telefonu Android. Google to pohání a funguje to docela dobře, ale to, co se děje na řadě Pixel 6, prostě nedrží svíčku. Neustále se přistihnu, jak posílám zprávy, které jsou plné překlepů nebo nesprávných slov, což vedlo k opravdu veselým zprávám Slack pro zbytek týmu 9to5Google.

V poslední době byl nejhorším pachatelem pokus o odeslání tweetu. Z mého Fold 4 jsem zachytil snímek Měsíce pomocí 30x „Space Zoom“ telefonu a byl jsem tím přiměřeně ohromen! Při odesílání tohoto tweetu se v přepisu Gboardu ani nepodařilo zjistit správný název telefonu, místo toho uvedl, že „plné pro“ může pořídit slušný snímek měsíce.

Díky Kyle Bradshawovi za zachycení této úžasné chyby, než jsem ji smazal

To jsou chyby, které jsem zřídka, pokud vůbecviděl na Pixelu. Existují spousta věcí, které mi od Pixelů chybí když na zařízení Samsung, ale toto může být nejvíce pobuřující.

Skutečný kicker je však s interpunkcí. Zapomněl jsem, jak nepříjemné je, když musím slovně křičet, aby můj telefon obsahoval čárku nebo tečku nebo jakoukoli jinou formu interpunkce, když to bylo na Pixelu zcela automatické. A ještě lepší než to, že to bylo přesné i s interpunkcí!

To je samozřejmě něco, co dává Pixelu 6 a budoucím telefonům Google silnější prodejní místo ve srovnání s jinými telefony Android. Ale zároveň už to není něco takového pouze Pixel je v pořádku.

V roce 2020 video porovnávající hlasový diktát Pixelucož je to, co v současné době mají jiné telefony Android, na to, co iPhone dokázal. A nebylo jasné, že zkušenosti Googlu s Androidem byly rychlejší a přesnější než zkušenosti Applu.

Ale tento týden, Vychází iOS 16 milionům nových i starých iPhonů a spolu s tím mnohem lepší podpora hlasu na text. Jak se na to Derek Wise podíval 9 až 5 Mac není to tak dávno, nejnovější iterace Apple hlasu na text na iPhone přichází pěkný blízko zrcadlení zkušenosti, které má Google se svými telefony Pixel, což znamená, že bude výrazně napřed většina jiné telefony Android jsou dnes.

S ohledem na to se zdá, že je v nejlepším zájmu společnosti Google vzdát se exkluzivity pro Pixel, aby tak posílil celý ekosystém Android proti pokrokům společnosti Apple.

Existuje nějaké hardwarové omezení pro Google, aby tuto zkušenost přinesl do jiných telefonů?

Reálně asi ne. Google Tensor v té době nabídnout více síly, pokud jde o AI zpracování ve srovnání s jinými čipovými sadami vlajkové lodi, ale to je mezera, kterou nové verze od Qualcomm a MediaTek do značné míry zacelily. Navíc zkušenost, která poprvé debutovala na Pixelu 6, se na krátkou dobu projevila také na Pixelu 5 a dalších starších Pixelech. Není podporováno Nyníale bylo to v jednu chvíli.

Kromě rozšíření na více telefonů je stejně důležité, aby Google také rozšířil převod hlasu na text Pixel 6 do více jazyků. Právě teď je zkušenost pouze k dispozici v angličtině, němčině a japonštině. To je skvělý začátek, ale nepokrývá to ani omezený počet zemí, kde Google prodává Pixely, nicméně mnoho regionů, kde lidé kupují jiné telefony Android.

Více o Androidu:

FTC: Používáme automatické affiliate odkazy s příjmem. Více.


Podívejte se na 9to5Google na YouTube pro další novinky:

podobné příspěvky

Leave a Reply