Investice do širokopásmového připojení ve výši 447 milionů dolarů může venkovským obyvatelům Tennessee zvýšit rychlost internetu 1000x

0
Investice do širokopásmového připojení ve výši 447 milionů dolarů může venkovským obyvatelům Tennessee zvýšit rychlost internetu 1000x

COOKEVILLE, Tennessee (WKRN) – Více než 150 000 domácností v Tennessee žije bez adekvátního širokopásmového internetu, ale guvernér Bill Lee doufá, že 447 milionů dolarů ve federálních grantových penězích přicházejících do státu je dostanou online.

“Lidé se do Tennessee stěhují z celé země v rekordním počtu a my máme povinnost připravit náš stát na pokračující růst,” řekl Lee.

Ale pro Chrise Doddse a jeho rodinu je nespolehlivý širokopásmový přístup na jeho pětiakrovém pozemku v Cookeville problémem již více než deset let.

„Byl jsem tak nadšený, že jsem popadl svou ženu a řekl si: ‚Konečně dostaneme vysokorychlostní internet. Je to optické vlákno!” Dodds řekl, že slyšel zprávy o téměř půl miliardě dolarů, které byly rozděleny společnostem v Tennessee, aby přinesly širokopásmové připojení do venkovských a neobsluhovaných oblastí.

Dodds řekl, že jeho rodina vždy vtipkuje, že ví, že zajíždí na příjezdovou cestu ne proto, že by slyšeli auto na štěrkové cestě, ale protože jakýkoli film nebo pořad, který sledují, se začne ukládat do vyrovnávací paměti, když se jeho telefon automaticky připojí k jejich domácí WiFi.

“Je to neustálý cirkus žonglování se zařízeními a žonglováním s šířkou pásma, abychom splnili naše každodenní úkoly,” řekl.

Řekl, že přestože platili za internet více než 100 dolarů měsíčně, když se poprvé nastěhovali, nemohli počítat s tím, že bude fungovat, když ho potřebují.

„Nespolehliví, kdykoli pršelo, kdykoli došlo k jakékoli bouři, zůstali jsme týden nebo dva týdny bez služby. A přiznejme si to, že to přeruší komunikaci s vnějším světem,“ řekl Dodd.

Vysvětlil, že nedostatek spolehlivého internetu se během vrcholu pandemie stal ještě větším problémem.

V té době začínal s domácí zábavou a jeho dvě dcery se vzdělávaly na dálku. Řekl, aby se ujistil, že všichni členové rodiny byli schopni dokončit svou práci, museli jet 20 až 25 minut do města, aby našli restauraci nebo obchod s bezplatným Wi-Fi, který by mohli používat.

„Jsou chvíle, kdy jdu do města jen proto, abych poslal e-mail. Jsou chvíle, kdy mě moji zákazníci nemohou zastihnout, protože moje data jsou svázaná,“ řekl Dodd.

A test rychlostiukázal, že Doddova domácí rychlost internetu je 10-15 Mbps, ale když jsou všechny optické linky nastaveny, jeho rychlost stoupne 1000krát.

„Audio, video, jakýkoli druh zoomu, jakýkoli druh online učení, může to trochu fungovat, ale 10 Mb/s to v dnešním světě prostě nezkrátí,“ řekl generální ředitel telefonního družstva Twin Lakes Jonathan West.

Westova společnost získala více než 10 milionů dolarů z amerického záchranného plánu Bidenovy administrativy, aby přinesla rychlejší internet do částí okresu Putnam, kam patří i Doddův domov.

West uvedl, že projekt bude pravděpodobně stát více než miliony dolarů, které byly přiděleny. Řekl, že začnou pracovat na projektu, který bude trvat 200 mil během příštích 30 dnů, ale celý proces bude trvat asi 30 měsíců. Některé domácnosti však mohou zaznamenat zvýšení rychlosti internetu dříve.

Prezident a generální ředitel společnosti United Communications Williama Bradforda obdržel jeden z největších podílů ze 447 milionů dolarů. Řekl, že jeho tým „dělal backflipy“, když viděl konečný součet.

Bradford řekl, že ví, že získání všech materiálů potřebných ke zlepšení širokopásmového přístupu bude obtížné vzhledem k současným problémům dodavatelského řetězce, ale je optimistický, že se jim to podaří.

“To je to, co děláme den co den, je, že stavíme projekty v těch nejobtížnějších oblastech středního Tennessee,” řekl.

A Dodd řekl, že jakmile bude celá stavba hotová, bude to obrovské zlepšení života venkovských obyvatel Tennessee.

Další hlavní příběhy najdete na wkrn.com

“Je to pro nás obrovské,” řekl Dodd.

podobné příspěvky

Leave a Reply