Muž, který odřízl zařízení GPS, zatčen

0
Muž, který odřízl zařízení GPS, zatčen

Copyright © 2022 Albuquerque Journal

Policie ve středu zatkla podezřelého z vraždy v prázdném bytě v jihovýchodním Albuquerque – týdny poté, co si údajně odřízl monitor na kotníku, když čekal na soud.

Yonnis Abreu (MDC)

Yonnis Abreu, 20, je nyní zpět za mřížemi v Metropolitan Detention Center, čelí dalšímu obvinění z kladení odporu, vyhýbání se policistovi nebo mu bránícího v zatčení.

Abreu je již obviněn z otevřeného obvinění z vraždy v březnu 2021 při smrti 29letého Dylona Spiesse, který byl zastřelen v American Inn and Suites na East Central.

Abreu byl zatčen v červenci 2021 a soudce mu původně nařídil zůstat za mřížemi až do soudu. Soudce to přehodnotil téměř o rok později a propustil Abreu za podmínek v přípravném řízení, včetně monitoru kotníku.

Kolem 30. července úřady oznámily, že Abreu odřízl monitor a byl ve větru.

Sevia Gonzales, mluvčí úřadu 2. soudního okresu, uvedla, že monitorování GPS „není vhodným nástrojem k ochraně veřejnosti před nebezpečnými obžalovanými, zejména těmi, kteří jsou obviněni z vraždy“.

“Je nešťastné, že soud pustil pana Abreu na GPS poté, co předtím vyhověl návrhu našeho úřadu na jeho zadržení,” řekla. “Krátce po svém propuštění si pan Abreu odpojil monitor kotníku GPS, čímž zabránil jakémukoli dohledu nad svými činy.”

Abreuův právník nereagoval na hovor a zprávu s žádostí o komentář.

Podezřelý z vraždy se objevil v úterý během nesouvisejícího zametání opuštěných budov.

Kolem 13:00 policie podle trestního oznámení podaného u Metropolitního soudu vyklízela prázdné budovy v bloku 700 Bell SE poblíž Zuni a Pensylvánie. Strážníci zadrželi muže, který opustil jeden z bytů, a řekl jim, že uvnitř byla také jeho sestra a dítě.

Žena a dva muži také opustili byt a byli podle stížnosti zadrženi.

Jeden z mužů – později identifikovaný jako Abreu – uvedl falešné jméno „Christian“, ale jeho skutečné datum narození.

Policie uvedla, že policisté přiřadili fotografii Abreua z rezervace k muži, který šel kolem Christiana, a poznali ho z letáků Albuquerque Metro Crime Stoppers. Potom seržant řekl nahlas „Yonni“ a Abreu vstal.

Důstojník šel spoutat Abreu a ten utekl.

„K dopadení (Abreua) byla nakonec použita síla a dal jsem mu pouta,“ stojí ve stížnosti.

podobné příspěvky

Leave a Reply