Nedělají je jako kdysi: 4 nejlepší telefony, které to udělaly správně, ale svět řekl „ne“

0
Nedělají je jako kdysi: 4 nejlepší telefony, které to udělaly správně, ale svět řekl „ne“

Přestože telefony jako Galaxy Z Fold 4 a iPhone 14 Pro Max jsou velmi vzrušující, na vrcholu hromady, občas se přistihnu, že se s láskou dívám na chytré telefony z doby před pěti nebo šesti lety.

Nyní, pět let nemusí znít jako mnoho, ale určitě ano, pokud jde o technologický pokrok. Děláme to, zlato! Postupujeme velmi rychle a v mnoha a mnoha oblastech, včetně spotřební techniky.

Některé smartphony jsou nyní stejně výkonné jako některé notebooky (no, alespoň v benchmarcích) a rozšířená realita je hned za rohem.

Je tedy při všem, co se děje, zdravé dívat se do minulosti, místo toho, abychom se soustředili na přítomnost a budoucnost? No, věřím, že pokud bylo něco v minulosti uděláno lépe, určitě bychom se na to měli znovu podívat a popřemýšlet, zda je či není prostor pro návrat.

Neříkám, že všechny telefony zde nutně „uměly věci lépe“, ale určitě udělaly hodně správně. A jak jste viděli z názvu – už se neprodávají, takže pro mě nostalgika je těžké najít ojeté jednotky, které by si mohl koupit a pohrát si, natož nové.

Pojďme se podívat na moje top 4 smartphony, které si již nemůžeme koupit, a na to, čím byly tak výjimečné…

Xiaomi Mi Max 2

Telefony jsou v dnešní době docela velké, ale to přichází s velkou hvězdičkou. Displeje chytrých telefonů měříme úhlopříčně a dnešní telefony jsou velmi vysoké, takže „velký“ telefon nemusí nutně vypadat nebo vypadat tak velký jako „velké“ telefony v minulosti.

Hlavním důvodem, proč mám tak rád Xiaomi Mi Max 2, je to, že to byl široký telefon, ne vysoký. Byl velký a široký. Takové telefony už nevyrábějí. Můžete se podívat na jeho specifikace, vidět 6,44palcový displej a pomyslet si: “Huh? To není nic ve srovnání s mým 6,8” Galaxy S22 Ultra!”

Ale moderní telefony jako Ultra jsou vysoké, ale ne příliš široké. Důvod, proč je dnes takto vyrábí, je ten, že vysoké telefony jsou ideální pro procházení kanálů sociálních médií. Ale vezměte si široký telefon, jako je Mi Max 2, a pusťte si na něm film nebo video – obrazovka vám bude připadat mnohem větší než moderní, vysoká a úzká obrazovka, i když ta má technicky větší úhlopříčku…

Opravdu bych si přál, aby dnes vyráběli široké telefony, ale zdá se, že tento koncept se vytratil cestou dodo. I samotné Xiaomi navázalo na Mi Max 2 užším a vyšším Mi Max 3.

To je důvod, proč Mi Max 2 zůstává jedním z mých nejoblíbenějších, nejvíce nostalgických telefonů vůbec, který již není na trhu. Můj táta stále používá můj! Po pěti letech stále funguje dobře!

To, jak to vypadá, je součástí toho, proč mi to také chybí. Mi Max 2 s bílým rámečkem, který jsem dostal, vypadal jako iPad mini 4 a byl také široký…

Tento telefon byl podle mého názoru dokonalým spojením mezi smartphonem a malým tabletem.

Možná si teď říkáte: “Proč byste chtěli starý, zastarale vypadající telefon, jako je tento, když existuje Galaxy Z Fold 4?”

Pravda, Z Fold 4 je doslova telefon a tablet – a já to miluji. V mém Recenze Galaxy Z Fold 4 Byl jsem na to velmi pozitivní, zaslouženě. Skládací telefony jsou však stále velmi tlusté a nejsou tak kapesní jako velký plochý telefon. Dokonce i obrovský, normální plochý telefon se zdá menší než skládací telefon, protože tenkost hraje obrovskou roli v přenosnosti. Proto se staly standardem slabé telefony. Telefony dáváme do kapes, takže v ideálním případě musí zůstat tenké, bez ohledu na velikost obrazovky.

Možná, že až se příští rok začnou „rolovat“ srolovatelné telefony, konečně se dočkáme tenčích phabletů, ale zatím mám na Xiaomi Mi Max 2 docela nostalgii a stále ho považuji za perfektní velký telefon.

iPhone SE (2016)

Malé telefony se v dnešní době neprodávají dobře. Řada iPhone mini byla ukončena po pouhých dvou generacích a novější modely iPhone SE se neprodávají zdaleka tak dobře jako ostatní iPhony.

To je docela pochopitelné, protože žijeme v době, kdy se spoléháme na naše telefony ve všem – od zábavy, po práci nebo studium. Mít velký displej na telefonu je nyní nejen žádoucí, ale pro většinu lidí povinné.

Pořád ale občas pohoupu iPhone mini a jediný důvod, proč jsem si ho koupil, bylo to, že jsem chtěl moderní iPhone SE (2016). Ten malý, krásný plochý design a jeho extrémní přenositelnost jsou pro mě stále velmi atraktivní.

Pokud někoho uvidím vytahovat původní iPhone SE z roku 2016, musím to okomentovat a zkontrolovat – má opravdu nadčasový design. A právě design je to, co ho dělá tak oblíbeným a co ho řadí na tento seznam.

Co se týče praktičnosti – v dnešní době opravdu nemohu doporučit malé telefony. Nejen, že nemůžete sledovat videa nebo filmy a skutečně si je užívat, ale dokonce i základní úkoly, jako je psaní zprávy, mohou být obtížné.

Nemluvě o špatné výdrži baterie, kterou můžete očekávat od obligátní menší baterie. Alespoň podle mých zkušeností, iPhone 12 mini má velmi slabou výdrž baterie. (A jako bonus se to za jediný rok zhoršilo o 5 %, takže teď je to ještě slabší!)

Microsoft Lumia 950 XL

Byl to perfektní smartphone pro Nokia Lumia (i když to technicky nebyla poslední Lumia).

Nokia Lumia 950 XL je výjimečná hned několika věcmi – nejen jejím krásným designem s překvapivě moderním modulem fotoaparátu na zadní straně, ale také operačním systémem Windows 10 Mobile, který byl nástupcem Windows Phone 8.1…

Nejpozoruhodnější je však pokrok společnosti Microsoft v jedné klíčové oblasti – Windows Continuum. Lumia 950 XL byla jedním z telefonů, které měly tuto funkci, která byla stejně jako dnes Samsung DeX – ale pravděpodobně lepší, protože ve skutečnosti vypadala a působila jako skutečný Windows.

Připojte Lumia 950 XL k externímu displeji a promění se v touchpad, zatímco na displeji získáte velmi kompetentní pracovní plochu vypadající jako Windows! Na svou dobu velmi působivé!

Nejen to, ale v poslední době mohou milovníci Lumie na tomto telefonu spustit celý operační systém Windows 11! Tedy, verze ARM, takže možná stále nepoběží většinu vašich oblíbených aplikací, ale wow – byl ten telefon plný potenciálu.

Už jen ze skutečnosti, že nabízel jak zážitek ze smartphonu, tak velmi, velmi přesvědčivý zážitek z prostředí Windows – v mých očích je to velmi cool telefon. A jako už tak obrovský milovník bohužel nepovedeného operačního systému Windows Phone o tom nemohu nemluvit.

Telefon, který je zároveň vaším PC? To je sen!

HTC One

Stejně jako LG jste si možná všimli, že HTC v dnešní době na trhu smartphonů chybí, a to je docela smutné, protože některé jeho telefony, jako HTC One, byly úžasné.

Za prvé, jeho průmyslový design je stejně nadčasový jako iPhone SE – prostě nádherný, s elegantními černými rámečky, výrazně zakřivenou zadní deskou a ne jedním, ale dvěma předními reproduktory!

Pamatujete si, když se výrobci telefonů nezaměřovali pouze na kvalitu zobrazení, ale chtěli vám také poskytnout skvělý zvukový zážitek? Dobré časy. V současné době mají pouze některé specializované telefony přední reproduktory a „duální reproduktor“ záludně odkazuje pouze na jeden spodní reproduktor spárovaný se slabším sluchátkem.

Ale HTC One byla vážná věc. Přišlo dokonce se sluchátky, nálepkami a (držte se židlí) nabíječkou! Prostě skutečný pocit značky, která dělá to nejlepší jak v oddělení designu, tak v poskytování skvělé uživatelské zkušenosti ze všech úhlů.

Jaké jsou vaše oblíbené telefony, které si již nemůžeme koupit?

Podělte se s námi o své oblíbené telefony, které již nejsou na trhu! Možná je to váš první smartphone vůbec, nebo ten, který jste získali za posledních pět nebo šest let, který stále funguje a zůstává pro vás z toho či onoho důvodu výjimečný.

Nějaké skvělé, nedoceněné smartphony z minulosti, o kterých si myslíte, že si zaslouží být na tomto seznamu?

podobné příspěvky

Leave a Reply