Obyvatel frustrovaný širokopásmovým přepínačem bytu

0
Obyvatel frustrovaný širokopásmovým přepínačem bytu

PHOENIX – Pokud jde o poskytovatele internetu, mnoho lidí má pocit, že existuje příliš málo možností a oni musí platit jakoukoli nabízenou cenu.

Takže, když si Denise, obyvatelka Mira Santi Apartments v Chandleru, myslela, že bude vázána pouze na jednu možnost, obrátila se na tým Let Joe Know.

Denise obdržela od hotelu 30denní upozornění, že Cox Communications bude všem jednotkám nabízet vysokorychlostní internet. Mira Santi zaplatí Coxovi a poté bude účtovat obyvatelům.

Ale Denise používá CenturyLink a má dohodu, kterou nechce ztratit. “Nabídli mi doživotní smlouvu… když zjistili, že jsem bývalý voják, snížili.” [the bill] až na 40 dolarů,“ řekla Denise.

Tým Let Joe Know oslovil bytový komplex.

Zástupce společnosti Mark-Tayor, která nemovitost spravuje, napsal v e-mailu „Naprostá většina obyvatel Mira Santi již používá Cox“ a dodal: „Pro několik obyvatel, kteří by mohli platit méně za internet, pokryje Mira Santi rozdíl v nákladech mezi jejich současný internet a poplatek 60 USD za Gigablast WiFi, dokud nebude rezidentovi obnovena nájemní smlouva.“

Denise řekla, že se zeptala na pokrytí rozdílů v nákladech, ale nedostala odpověď. Také se obávala, že přechod na Cox znamenal, že by v budoucnu prohrála i na své dohodě CenturyLink.

„Jako spotřebitelé bychom měli mít možnost vybrat si vlastního poskytovatele internetu,“ řekla Denise.

Začátkem tohoto roku Federální komunikační komise přijala nová pravidla potírání určitých, exkluzivních širokopásmových obchodů. Tato pravidla se však nevztahují na všechny hromadné dohody a nezakazují pronajímateli vyžadovat použití určitých poskytovatelů.

V e-mailovém prohlášení Cox Communications píše, obyvatelé si mohou objednat širokopásmové služby od jiného poskytovatele, pokud chtějí.

To je skvělá zpráva pro Denise, která říká, že byla informována o vlastnictví, že si bude moci ponechat CenturyLink.

Pokud pronajímáte, podívejte se na svou nájemní smlouvu, abyste zjistili, zda si váš pronajímatel nevyhradil právo určit konkrétního poskytovatele služeb.

Leave a Reply