Recenze iPhone 14 Pro: Představujeme nejinovativnější novou funkci Apple za poslední roky

0
Recenze iPhone 14 Pro: Představujeme nejinovativnější novou funkci Apple za poslední roky

Apple nedávno oznámil iPhone 14 Proa to není ani ta největší novinka od technologické společnosti v poslední době. Nevíme, kolik času jste v poslední době strávili ponořením do diskurzu souvisejícího s Applem, ale možná vás šokuje, když uslyšíte, že pitomci opět reptali. O co jde tentokrát? Jony Ive je pryč (nyní trvale), Odstupné je stejně prioritou jako Mac a věci už nikdy nebudou jako dřív. Abychom zarámovali věci trochu charitativněji, je to 16 let, co byl uveden na trh iPhone a stále neexistuje žádná „další velká věc“, pokud zapomenete na Watch, AirPods a ty zcela přepracované MacBooky.

Může však Apple stále inovovat? Jak se ukazuje, iPhone 14 Pro je dost důrazná kladná odpověď. Je pravda, že nejluxusnější sluchátko společnosti nezmění hru na stejné úrovni jako tolik pověstné auto nebo náhlavní souprava pro rozšířenou realitu, kterou Tim Cook neustále škádlí, jako by se vznášel. Neboj se, drahoušku konspirační teorie. Vzhledem k tomu, jak napjatý byl trh se smartphony v letošním roce, je iPhone 14 Pro snadno tou nejúžasnější novinkou roku 2022 a je téměř výhradně závislá na jedné geniální funkci. Dynamický ostrov: opravdu skvělý nápad se jménem, ​​které může milovat pouze Liz Truss.

Dynamic Island: špatné jméno, geniální rys

Podívejte, pamatujeme si Force Touch, MacBook Touch Bar a Siri první generace. Apple v posledním desetiletí strávil spoustu času tím, že se snažil spojit vstupy a oznámení způsoby, které ne vždy fungují. Nejen, že se Dynamic Island cítí jako zásadní hned po vybalení z krabice, je to druh funkce, kterou lze vytvořit pouze pro iPhone. Co je to? No, zářez, ve kterém byla umístěna selfie kamera a senzory Face ID iPhonu od iPhonu X z roku 2017, byl sešrotován a na jeho místě stojí výřez ve tvaru pilulky, který obsahuje stejnou technologii.

Po pravdě řečeno, fyzické dimenze Dynamického ostrova (nebo ‘DI’, jak ho budeme od nynějška nazývat) jsou na něm tou nejméně zajímavou věcí. Vidíte, místo toho, aby Apple odhlásil na rok poté, co zmenšil velikost, rozhodl se vytvořit ctnost toho, co je v podstatě černá pilulka uprostřed 6,1 nebo 6,7palcové dotykové obrazovky, v závislosti na tom, zda se rozhodnete pro iPhone 14 Pro nebo Pro Max. Místo toho se DI rozšiřuje a smršťuje v závislosti na kontextu a aplikacích, které používáte.

Při přehrávání hudby se tedy objeví obal alba. Během telefonních hovorů se zobrazí křivka a změní barvu podle toho, kdo mluví. Čtvereček o velikosti nárazníku ukazuje, že vaše transakce Apple Pay byly schváleny, malé ikony AirPods potvrzují, že vaše bezdrátová sluchátka mají připojení přes Bluetooth, upozornění na nízkou baterii a spoustu dalších triků. Nejlepší trik, který jsme zatím našli? Pokud nastavíte trasu pro cestování pomocí Apple Maps, získáte podrobné pokyny se šipkami k vašemu cíli. Jako někdo, kdo tradičně používá Apple Maps zhruba jednou ročně z pouhé novinářské píle, to byl skutečný příběh o vykoupení z 21. století, jako fyzická manifestace kombucha dívka meme.

podobné příspěvky

Leave a Reply