Říká, že telefon CEO MyPillow Mike Lindell zabavila FBI

0
Říká, že telefon CEO MyPillow Mike Lindell zabavila FBI

Generální ředitel MyPillow Mike Lindell, stoupenec Donalda Trumpa, který zastával falešná tvrzení bývalého prezidenta, že volby v roce 2020 byly ukradeny, řekl, že byl podal federální předvolání úterý a že mu zabavili telefon.

Lindell ve videu zveřejněném na internetu v úterý tvrdil, že ho agenti FBI oslovili poté, co si objednal jídlo v Hardee’s drive-thru v Mankatu v Minnesotě. Patrick McSweney, právní zástupce společnosti Lindell, potvrdil v e-mailu CBS News, že předvolání bylo doručeno a Lindellův mobilní telefon byl zabaven.

“Jedeme vpřed a auto přijede kolmo a zaparkuje kousek před námi, a já jsem byl kolem bloku a řekl jsem svému kamarádovi, řekl jsem, ‘uh, to je buď špatný člověk, nebo je to FBI, “ řekl Lindell ve videu.

Kancelář FBI v Denveru v prohlášení pro CBS News Minnesota uvedla, že agentura v úterý na toto místo vydala příkaz k domovní prohlídce.

Lindell ve videu řekl, že kromě toho, že mu zabavili telefon, ho agenti FBI vyslýchali Tina Petersová, úřednice v okrese Mesa v Coloradu který byl státními orgány obviněn z toho, že umožnil neoprávněné osobě proniknout do volebního systému okresu, aby hledal důkazy, které by potvrzovaly Trumpovy volební konspirační teorie.

Volební úřednice v Coloradu Tina Petersová
Tina Peters promlouvá k příznivcům na své volební hodině v Sedalii v Coloradu 28. června 2022.

Thomas Peipert/AP


Peters dne 7. září podal prohlášení o nevinnosti ve třech bodech obžaloby z pokusu ovlivňovat veřejného činitele, předstírání identity, dvou případů spiknutí za účelem předstírání jiné identity, jednoho obvinění z krádeže identity, úředního pochybení prvního stupně, porušení povinností a neplnění povinností. vyhovět státnímu tajemníkovi.

CBS News Colorado v srpnu 2021 oznámilo, že FBI vyšetřuje úředník a zapisovatel okresu Mesa. Není jasné, zda Lindellovo předvolání bylo v souvislosti s tímto vyšetřováním.

Navzdory zabavenému telefonu a opožděnému jídlu byl Lindell chvályhodný vůči agentům FBI, se kterými se setkal.

“Chci to říct pro pořádek, byli to docela milí kluci. Žádný z nich neměl přístup,” řekl Lindell ve videu.

podobné příspěvky

Leave a Reply