Samsung si stanovil cíl dosáhnout do roku 2050 100% čisté energie

0
Samsung si stanovil cíl dosáhnout do roku 2050 100% čisté energie

SOUL, Jižní Korea — Samsung Electronics se odklání od fosilních paliv a do roku 2050 si klade za cíl zcela pohánět své globální operace čistou elektřinou, což je náročný cíl, který by podle odborníků mohl být ztížen skromnými závazky Jižní Koreje v oblasti změny klimatu.

Se sídlem v Jižní Koreji Samsung je předním výrobcem počítačových paměťových čipů a chytrých telefonů a podle některých odhadů největším spotřebitelem energie mezi stovkami globálních společností, které se připojily ke kampani „RE100“ za získání 100 % elektřiny z obnovitelných zdrojů, jako je větrná nebo solární energie.

Při čtvrtečním oznámení svého cíle společnost uvedla, že chce do roku 2030 dosáhnout čistých nulových emisí uhlíku ve svých divizích mobilních zařízení, televizí a spotřební elektroniky a ve všech globálních operacích včetně polovodičů do roku 2050.

Do roku 2030 plánuje investovat 7 bilionů wonů (5 miliard dolarů) do projektů zaměřených na snižování emisí z procesních plynů, kontrolu a recyklaci elektronického odpadu, šetření vodou a minimalizaci znečišťujících látek. Plánuje vyvinout nové technologie pro snížení spotřeby energie v zařízeních spotřební elektroniky a datových centrech, což by vyžadovalo účinnější paměťové čipy. Stanoví také dlouhodobé cíle pro snížení emisí v dodavatelských řetězcích a logistice.

„Samsung reaguje na hrozby změny klimatu komplexním plánem, který zahrnuje snižování emisí, nové postupy udržitelnosti a vývoj inovativních technologií a produktů, které jsou lepší pro naši planetu,“ uvedl generální ředitel společnosti Jong-Hee Han. výpis e-mailem.

Plán Samsungu vzbudil chválu od některých jeho investorů, včetně nizozemského manažera penzijního fondu APG, který uvedl, že společnost by mohla potenciálně „významně přispět“ k vyčištění jihokorejského trhu s elektřinou s ohledem na jeho dopad a vliv na národní hospodářství.

Společnost APG však také vyjádřila obavy, že oznámení Samsungu přichází v době, kdy Jižní Korea ustupuje od svých cílů v oblasti změny klimatu.

Konzervativní vláda prezidenta Yoon Suk Yeola, který nastoupil do úřadu v květnu, zaměřila velkou část své energetické politiky na podporu elektřiny vyrobené z jádra. Yoonova vláda, která se zoufale snaží podpořit slabou ekonomiku, také naznačila neochotu výrazně snížit závislost země na uhlí a plynu, které vyrábějí asi 65 % elektřiny v Jižní Koreji.

Jižní Korea získala 7,5 % své elektřiny z obnovitelných zdrojů v roce 2021, což je výrazně méně než 30% průměr mezi bohatými zeměmi tvořícími Organizaci pro hospodářskou spolupráci a rozvoj. Yoonova vláda nedávno upravila cíl země v oblasti obnovitelné energie na 21 % celkového energetického mixu do roku 2030, čímž zmírnila 30% cíl, který oznámil jeho liberální předchůdce Moon Jae-in.

Samsung přiznal, že bude mít obtížnější přeměnu na obnovitelné zdroje elektřiny doma než ve svých zahraničních provozech, kde se chce do roku 2027 dostat na 100% čistou energii. Dodávky obnovitelné energie v Jižní Koreji „začaly expandovat, ale zůstávají omezené. “, zatímco její potřeby elektřiny stále rostou, protože zvyšuje výrobu na svých domácích polovodičových linkách, aby uspokojila globální poptávku.

„Jako dlouhodobý investor v Koreji jsme znepokojeni tím, jak vláda plánuje sladit zoufalou potřebu čisté elektřiny v tomto odvětví, aby zůstala relevantní z dlouhodobého hlediska,“ Yoo-Kyung Park, vedoucí odpovědných investic a správy v Asii a Tichomoří v APG. , uvedl v prohlášení.

Samsung, největší jihokorejská společnost, čelila rostoucímu tlaku, aby udělala více pro snížení emisí uhlíku, protože zaostávala za některými svými protějšky v závazcích v oblasti klimatu. Mezi tyto společnosti patří Apple, hlavní kupec čipů Samsung, který se k RE100 připojil v roce 2016 a do roku 2030 plánuje být uhlíkově neutrální v celém svém obchodním a výrobním dodavatelském řetězci, čímž vyvíjí tlak na své dodavatele, aby tyto požadavky splnili.

Samsung je korunním klenotem ekonomiky závislé na exportu poháněné výrobou polovodičů, automobilů, zobrazovacích panelů, mobilních telefonů a lodí, což jsou průmyslová odvětví, která mají tendenci mít vysokou spotřebu energie.

Samsung v loňském roce spotřeboval na své operace 25,8 terawatthodin elektřiny, což bylo téměř dvojnásobek množství spotřebovaného všemi domácnostmi v jihokorejském hlavním městě Soulu a více než ostatní globální technologickí giganti jako Google, Apple, Meta, Intel a Taiwan Semiconductor Manufacturing. Společnost.

Přijetí čisté elektřiny ze strany Samsungu by mohlo mít významné dopady na dodavatelský řetězec a přimět ostatní společnosti, aby zvýšily své dodávky energie z obnovitelných zdrojů, řekl Ousam Jin z korporátní nadace Renewable Energy Foundation se sídlem v Soulu.

„Nejvýznamnější je, že závazek společnosti Samsung RE100 vysílá silný signál trhu s obnovitelnými zdroji energie a tvůrcům politik, aby zvýšili dodávky obnovitelné energie s ohledem na masivní spotřebu elektřiny společnosti,“ řekl Jin.

podobné příspěvky

Leave a Reply