Samsung si stanovil cíl dosáhnout do roku 2050 100% čisté energie

0
Samsung si stanovil cíl dosáhnout do roku 2050 100% čisté energie

SOUL, Jižní Korea — Samsung Electronics se odklání od fosilních paliv a do roku 2050 si klade za cíl zcela pohánět své globální operace čistou elektřinou, což je náročný cíl, který by podle odborníků mohl být ztížen skromnými závazky Jižní Koreje v oblasti změny klimatu.

Se sídlem v Jižní Koreji Samsung je předním výrobcem počítačových paměťových čipů a chytrých telefonů a podle některých odhadů největším spotřebitelem energie mezi stovkami globálních společností, které se připojily ke kampani „RE100“ za získání 100 % elektřiny z obnovitelných zdrojů, jako je větrná nebo solární energie.

Při čtvrtečním oznámení svého cíle společnost uvedla, že chce dosáhnout čistých nulových emisí uhlíku ve svých divizích mobilních zařízení, zobrazovacích panelů a spotřební elektroniky do roku 2030 a ve všech globálních operacích včetně polovodičů do roku 2050.

Do roku 2030 plánuje investovat 7 bilionů wonů (5 miliard dolarů) do projektů zaměřených na snižování emisí z procesních plynů, kontrolu a recyklaci elektronického odpadu, šetření vodou a minimalizaci znečišťujících látek. Plánuje vyvinout nové technologie pro snížení spotřeby energie v zařízeních spotřební elektroniky a datových centrech, což by vyžadovalo účinnější paměťové čipy. Stanoví také dlouhodobé cíle pro snížení emisí v dodavatelských řetězcích a logistice.

„Samsung reaguje na hrozby změny klimatu komplexním plánem, který zahrnuje snižování emisí, nové postupy udržitelnosti a vývoj inovativních technologií a produktů, které jsou lepší pro naši planetu,“ uvedl generální ředitel společnosti Jong-Hee Han. výpis e-mailem.

Plán Samsungu vzbudil chválu od některých jeho investorů, včetně nizozemského manažera penzijního fondu APG, který uvedl, že společnost by mohla potenciálně „významně přispět“ k vyčištění jihokorejského trhu s elektřinou s ohledem na jeho dopad a vliv na národní hospodářství.

Společnost APG však také vyjádřila obavy, že oznámení Samsungu přichází v době, kdy Jižní Korea ustupuje od svých cílů v oblasti změny klimatu.

Konzervativní vláda prezidenta Yoon Suk Yeola, který nastoupil do úřadu v květnu, zaměřila velkou část své energetické politiky na podporu elektřiny vyrobené z jádra. Yoonova vláda, která se zoufale snaží podpořit slabou ekonomiku, také naznačila neochotu výrazně snížit závislost země na uhlí a plynu, které vyrábějí asi 65 % elektřiny v Jižní Koreji.

Jižní Korea získala 7,5 % své elektřiny z obnovitelných zdrojů v roce 2021, což je výrazně méně než 30% průměr mezi bohatými zeměmi tvořícími Organizaci pro hospodářskou spolupráci a rozvoj. Yoonova vláda nedávno upravila cíl země v oblasti obnovitelné energie na 21 % celkového energetického mixu do roku 2030, čímž zmírnila 30% cíl, který oznámil jeho liberální předchůdce Moon Jae-in.

Samsung připustil, že přechod na obnovitelné zdroje elektřiny bude mít doma obtížnější než ve svých zahraničních provozech, kde se chce do roku 2027 dostat ke 100% čisté energii.

„Jako dlouhodobý investor v Koreji jsme znepokojeni tím, jak vláda plánuje sladit zoufalou potřebu čisté elektřiny v tomto odvětví, aby zůstala relevantní z dlouhodobého hlediska,“ Yoo-Kyung Park, vedoucí odpovědných investic a správy v Asii a Tichomoří v APG. , uvedl v prohlášení.

Samsung, největší jihokorejská společnost, čelila rostoucímu tlaku, aby udělala více pro snížení emisí uhlíku, protože zaostávala za některými svými protějšky v závazcích v oblasti klimatu. Mezi tyto společnosti patří Apple, hlavní kupec čipů Samsung, který se k RE100 připojil v roce 2016 a do roku 2030 plánuje být uhlíkově neutrální v celém svém obchodním a výrobním dodavatelském řetězci, čímž vyvíjí tlak na své dodavatele, aby tyto požadavky splnili.

Samsung je korunním klenotem ekonomiky závislé na exportu poháněné výrobou polovodičů, automobilů, zobrazovacích panelů, mobilních telefonů a lodí, což jsou průmyslová odvětví, která mají tendenci mít vysokou spotřebu energie.

Samsung v loňském roce spotřeboval na své operace 25,8 terawatthodin elektřiny, což bylo téměř dvojnásobek množství spotřebovaného všemi domácnostmi v jihokorejském hlavním městě Soulu a více než ostatní globální technologickí giganti jako Google, Apple, Meta, Intel a Taiwan Semiconductor Manufacturing. Společnost.

Přijetí čisté elektřiny Samsungem by mohlo mít významné dopady na dodavatelský řetězec a přimět ostatní společnosti, aby zvýšily své dodávky obnovitelné energie, řekl Jin Woo-sam z korporátní nadace Renewable Energy Foundation se sídlem v Soulu.

„Nejvýznamnější je, že závazek společnosti Samsung RE100 vysílá silný signál trhu s obnovitelnými zdroji energie a tvůrcům politik, aby zvýšili dodávky obnovitelné energie s ohledem na masivní spotřebu elektřiny společnosti,“ řekl Jin.

podobné příspěvky

Leave a Reply