Spojené státy oznamují další humanitární pomoc pro syrský lid

0
Spojené státy oznamují další humanitární pomoc pro syrský lid

Na dnešním syrském politicko-humanitárním brífingu v Radě bezpečnosti OSN oznámila velvyslankyně Linda Thomas-Greenfield, americká zástupkyně při OSN, více než 756 milionů dolarů v dodatečné humanitární pomoci, aby pokračovala v naší neochvějné podpoře syrského lidu. Toto financování je navíc k téměř 808 milionům dolarů, které začátkem roku oznámil velvyslanec Thomas-Greenfield v Bruselu. Prostřednictvím štědrosti amerického lidu poskytla americká vláda od začátku 11leté syrské krize humanitární pomoc ve výši téměř 15,7 miliardy dolarů. Americká pomoc přináší prospěch mnoha ze 14,6 milionů lidí v Sýrii, kteří potřebují humanitární pomoc, a také 5,6 milionům syrských uprchlíků a štědrým hostitelským komunitám v Turecku, Libanonu, Jordánsku, Iráku a Egyptě.

Spojené státy zdůraznily význam neomezeného přístupu pro humanitární aktéry v celé Sýrii. Pevně ​​podporujeme provádění všech aspektů rezoluce Rady bezpečnosti OSN 2642, včetně neomezeného poskytování pomoci. Mechanismus přeshraniční humanitární pomoci OSN je záchranným lanem pro miliony v Sýrii a jeho pokračující provoz je pro jejich přežití rozhodující. Přeshraniční dodávky zajišťují, že se pomoc zachraňující životy včetně potravin, léků a dalších humanitárních dodávek dostane k lidem po celé severozápadní Sýrii, kteří na tuto pomoc spoléhají, aby přežili. Oceňujeme ty země, které nadále velkoryse vítají syrské uprchlíky, a zdůraznili nebezpečí a politiku USA proti předčasným nebo vynuceným návratům uprchlíků do Sýrie, které mezinárodní právo zakazuje.

Spojené státy zůstávají největším světovým humanitárním dárcem pro syrský lid. Dnes oznámená pomoc podpoří humanitární partnery poskytující čistou vodu, jídlo, hygienické a humanitární zásoby, přístřeší, ochranné služby a kritickou zdravotní a výživovou pomoc. Po více než deseti letech konfliktu zůstávají potřeby vysídlených Syřanů zoufalé. Mezinárodní společenství se musí připojit k zajištění kontinuity financování, aby se pomoc zachraňující životy dostala k těm nejzranitelnějším.

Spojené státy budou pokračovat ve spolupráci se spojenci a partnery, aby dosáhly řešení syrského konfliktu v souladu s rezolucí Rady bezpečnosti OSN 2254. Pouze politické řešení může skončit více než desetiletí ztrát a utrpení v Sýrii a poskytnout všem Syřanům bezpečnost, stabilitu a prosperitu, kterou si zaslouží. Podpora Spojených států syrskému lidu zůstává neochvějná.

podobné příspěvky

Leave a Reply