Uzamkněte iPhone svého dítěte pomocí těchto nových rodičovských kontrol

0
Uzamkněte iPhone svého dítěte pomocí těchto nových rodičovských kontrol

Obrázek pro článek s názvem Uzamkněte iPhone svého dítěte pomocí těchto nových rodičovských kontrol

Fotografie: Manuela Dursonová (Shutterstock)

Ať se vám to líbí nebo ne, nyní je pro děti normou mít vlastní iPhone. To může být děsivá myšlenka: iPhone je okno do celého internetu prostřednictvím aplikací, Safari, zpráv, co máte. Naštěstí, vaše dětský iPhone to nebude. Místo toho můžete nastavit věci tak, abyste se ujistili, že jejich iPhone je uzamčen přesně tak, jak chcete. Můžete si vybrat kontakty, se kterými může vaše dítě komunikovat, aplikace, které může mít, jak dlouho může tyto aplikace používat a jak často může používat svůj iPhone.

Přidejte své dítě do Rodinného sdílení

Prvním krokem je přidat své dítě do Rodinného sdílení. Pokud vaše dítě ještě nemá Apple ID, můžete mu ho vytvořit, pokud jste „organizátor rodiny“. Pokud je vašemu dítěti 13 nebo více let, může si vytvořit účet pro sebe, ale vy si jej můžete vytvořit bez ohledu na to.

V systému iOS 16 otevřete Nastavení > Rodinapotom klepněte na Přidat člena tlačítko vpravo nahoře. Vyberte „Vytvořit dětský účet“ a poté klepněte na „Pokračovat“. V systému iOS 15 otevřete Nastaveníklepněte na své jméno a přejděte na Rodinné sdílení > Přidat člena > Vytvořit účet pro dítě > Pokračovat.

Na obou platformách můžete účet nastavit podle pokynů na obrazovce. I když je vše samozřejmé, ujistěte se, že jste pro své dítě vybrali správný věk. Z kurs víte, jak staré je vaše dítě, ale vážně: Pokud to z jakéhokoli důvodu pokazíte, nebudete to moci změnit.

If your kid already has an Apple ID, you can add them to Family Sharing by goin to Settings > Your Name > Family Sharing, then tap the Add Member in the top right. Tap Invite Others, then follow the on-screen instructions.

With iOS 16, you’ll now have the option to set up parental control settings on your kid’s device right away. These options are the same as you’ll see below, only this time it’s all conveniently available when setting up the account for the first time. Whether you’re setting up these items now or after creating their account, let’s take a look at how they work, and what you can do with them.

Setting up your child’s iPhone

To start, pry your kid’s iPhone away from them. On their phone, go to Settings > Screen Time. If you have experience with Screen Time on your personal iPhone, this is going to feel familiar, although you might not choose some of these restrictions for you own needs. This time, tap Turn On Screen Time > Continue > This is My Child’s iPhone, which will let iOS know you’re setting Screen Time up for your child. (Once you’re all done, you’ll be able to lock down your selections so they can’t change them—we’ll get to that part in a bit.)

Set a downtime schedule

The first step is to set up downtime. This feature allows you to choose specific times of day where your child’s iPhone is useless, save for the apps you choose to allow. You choose those soon.

To create a downtime schedule for your kid, tap the toggle next to “Scheduled.” Here, you can choose how to customize this schedule. By default, “Every Day” is enabled, which lets you choose a downtime start and end time that applies to every day of the week. However, if you choose “Customize Days,” you can choose a unique start and end time for each day of the week.

Weekends are an obvious example: You might want your kid’s phone to shut down early on weeknights, but later on Friday and Saturday nights. Maybe your kid has a practice that runs late on Wednesdays, so you add some flexibility to downtime then. It’s really whatever works best for your kid’s schedule.

Choose limits for any and all apps

One of the most powerful tools in your parental control arsenal is the App Limits feature. This option lets you choose how long your kid has access to each app on their iPhone per day. You can choose to give them one hour of Instagram a day, two hours of FaceTime a day, 30 minutes of games a day, etc. When they reach their limit, they won’t be able to use that app until the following day, unless you grant them additional access (more on that in a minute).

Check out “App Limits,” then choose “Add Limit.” Here, categories pop up for all apps on your child’s iPhone. You can choose to apply a limit to entire categories (Games, for example) by tapping the circle next to each category, or you can add limits to particular apps by tapping the category’s arrow to reveal its apps.

Let’s say you’re applying a limit to all “Social” apps, including Facebook, Instagram, and Snapchat. Tap its circle to highlight the category, then tap “Next.” Now, choose a length of time you’d like to grant for Social apps. If you choose one hour, your kid will have access to all of their social apps for one hour a day, collectively: 15 minutes of Instagram plus 45 minutes of Facebook Messenger, and their time is up. You’ll have the option to apply this chosen limit to every day, or customize times for each day. For example, you might want to give two hours a day on weekends instead of one.

When finished, tap “Add” to lock in your choice, then rinse and repeat for the other categories and apps of your choosing. It can be tedious, especially if you are setting limits for many individual apps, but once you’re done, you won’t have to constantly police your kid’s app use.

Now, if your kid does want more time on any of these apps, they’ll have an option to request it. You’ll see this request come through as a standard notification on your iPhone. In iOS 16, you can approve or deny the additional Screen Time request right from the alert in Messages. In previous versions of iOS, you’ll have to go to Settings > Screen Time on your device to review the request.

Don’t forget a Screen Time passcode

Here’s the part where you lock down your selections: Create a Screen Time passcode for your kid’s phone so they can’t change the setting on their own. Try not to forget it, but, if you do, you can always použijte k resetování své Apple ID.

Určete, koho mohou kontaktovat během doby u obrazovky a odstávky

Budete také chtít zkontrolovat, s kým může vaše dítě mluvit na svém iPhone. Chcete-li začít, ujistěte se, že jsou kontakty na iCloudu povoleny. Na telefonu vašeho dítěte, jděte do Nastavení, vyberte jejich jméno, vyberte iCloud, zapněte Kontakty a pak jděte zpět k Čas u obrazovky > Komunikační limity.

Apple vám umožňuje povolit různá nastavení pro běžný čas u obrazovky i pro prostoje, takže můžete věci dále uzamknout, když vaše dítě nemusí nutně používat svůj telefon.

V části „Během času u obrazovky“ si můžete vybrat mezi povolením vašeho dítěte kontaktovat „Všichni“, „Pouze kontakty“ (což by umožňovalo komunikaci pouze s jejich kontakty) nebo „Kontakty a skupiny s alespoň jedním kontaktem“ (což umožňuje skupinové chaty probíhají, pokud je ve skupině alespoň jeden známý kontakt).

V části „Během výpadku“ si můžete vybrat, zda povolíte „Všichni“ kontaktovat vaše dítě, nebo „Konkrétní kontakty“. Ten vám umožňuje „Vybrat z mých kontaktů“ nebo „Přidat nové kontakty“, pokud ten, komu chcete udělit přístup, ještě není v digitálním Rolodexu vašeho dítěte.

Zde také budete moci spravovat kontakty svého dítěte, což vám umožní upravovat, přidávat nebo mazat jakékoli kontakty. Můžete také zakázat Povolit úpravy kontaktů, aby vaše dítě nemohlo upravovat kontakty samo.

Vyberte kontakty a aplikace, které jsou vždy povoleny, bez ohledu na to, co

V závislosti na tom, jak staré je vaše dítě, možná budete chtít věci zamykat naplno. Nicméně i ten nejomezenější iPhone pravděpodobně potřebuje nějaký funkce jsou vždy povoleny. Nechcete, aby vaše dítě nemohlo volat nebo psát zprávy vy koneckonců během odstávky.

O tom je nastavení Vždy povoleno. Umožňuje vám vybrat si, které kontakty a aplikace na iPhonu vašeho dítěte budou neustále dostupné, a to i během času u obrazovky a prostojů. Samozřejmě můžete do tohoto seznamu povolit velmi málo kontaktů a aplikací. Někdy to mohou být jednoduše aplikace Telefon a Zprávy, přičemž povolenými kontakty jsou pouze rodiče a blízcí rodinní příslušníci.

Sekce Kontakty je stejná nabídka nastavení jako „Během výpadku“ výše. Aplikace jsou však nové. Zde můžete přidat aplikace do seznamu Vždy povoleno klepnutím na zelenou (+) vedle jejich názvů nebo aplikace odebrat klepnutím na jejich červenou (-).

Obsah a Omezení ochrany osobních údajů

Pokud jste si mysleli, že kontrola limitů aplikací bude nějakou dobu trvat, bude tato část vyžadovat trochu trpělivosti. Je to v podstatě hlavní ovládací centrum pro veškerý obsah a nastavení soukromí v telefonu vašeho dítěte, což vám umožňuje vybrat si vše od toho, zda smí instalovat nebo odstraňovat aplikace, provádět nákupy v aplikaci, zda mohou poslouchat explicitní hudbu, které aplikace mají přístup k věcem, jako je kamera a mikrofon iPhone, a zda mohou samy změnit přístupový kód svého iPhone. Existují a tón nastavení, která zde můžete projít, a v závislosti na věku vašeho dítěte je možná budete chtít projít všechna.

Jedno nastavení, které by mělo ne jít pod radar, ačkoli je Webový obsah v Omezení obsahu. Zde můžete ovládat, jaké typy stránek (nebo které konkrétní stránky) smí vaše dítě přes Safari navštěvovat. Pokud zvolíte „Povolené webové stránky“, Apple má seznam devíti výchozích webů, které jsou povoleny, včetně Apple (samozřejmě), Disney, HowStuffWorks a PBS Kids. Kterýkoli z těchto webů můžete odstranit přejetím prstem doleva nebo přidat vlastní weby výběrem „Přidat web.“

Dalším důležitým nastavením pro děti je Snížit hlasité zvukykteré mohou pomoci chránit jejich sluch při poslechu hlasité hudby nebo sledování hlasitého obsahu.

Bezpečnost komunikace

Další Čas u obrazovky nastavení, bezpečnost komunikace neustále kontroluje, zda se vašemu dítěti neposílají nějaké nahé fotky. Pokud je nějaká detekována, Zprávy fotku rozmažou a poskytnou vašemu dítěti prostředky, které mu pomohou, například oslovit dospělého. Nebrání vašemu dítěti v prohlížení fotografie, ale přinutí je před odstraněním rozostření potvrdit, že si chce obrázek prohlédnout.

Ke schválení nebo zamítnutí nákupů použijte možnost Požádat o nákup

Pravděpodobně nechcete, aby děti nakupovaly na vaší kreditní kartě bezohledně. Ask to Buy s tím může pomoci. Toto nastavení umožňuje vašemu dítěti odeslat požadavek na váš iPhone, kdykoli si bude chtít něco koupit, ať už je to aplikace, kniha, píseň atd. tu a tam žádost schválit nebo zamítnout.

Chcete-li jej nastavit, přejděte na Nastavení > Vaše jméno > Rodinné sdílenípotom klepněte na jméno svého dítěte. Klepněte na „Požádat o nákup“ a postupujte podle pokynů na obrazovce.

podobné příspěvky

Leave a Reply