Zákon o politice Tchaj-wanu: Panel Senátu schválil návrh zákona na posílení americké bezpečnostní pomoci Tchaj-wanu

1
Zákon o politice Tchaj-wanu: Panel Senátu schválil návrh zákona na posílení americké bezpečnostní pomoci Tchaj-wanu

Návrh zákona nazvaný Tchajwanský politický zákon z roku 2022 byl schválen poměrem hlasů 17:5, proti opatření hlasovali demokratický senátor Brian Schatz z Havaje, Chris Murphy z Connecticutu a Ed Markey z Massachusetts a republikánský senátor Rand Paul z Kentucky. , podle demokratického poradce.

Návrh zákona nyní míří do Senátu. Kdy se o něm bude hlasovat, není jasné.

Začátkem tohoto měsíce schválila Bidenova administrativa prodej zbraní Tchaj-wanu za více než 1,1 miliardy dolarů, což je pravděpodobně krok, který pravděpodobně rozdmýchá již tak zvýšené napětí mezi Washingtonem a Pekingem. Administrativa formálně oznámila Kongresu navrhované prodeje, které zahrnovaly až 60 protilodních střel a až 100 střel vzduch-vzduch.

Mluvčí ministerstva zahraničí v té době uvedl, že prodeje byly v souladu s politikou Spojených států vůči Tchaj-wanu, přičemž poukázal na dlouhodobou historii, kdy USA poskytovaly ostrovu obranné zbraně.

„Rychlé poskytnutí“ takových zbraní bylo podle nich „nezbytné pro bezpečnost Tchaj-wanu a na podpoře tohoto cíle budeme pokračovat ve spolupráci s průmyslem“.

Napětí mezi Čínou a USA prudce vzrostlo po návštěvě předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové na Tchaj-wanu na začátku srpna. Návštěva poznamenala první americký řečník, který navštívil po 25 letech v době, kdy vztahy mezi Washingtonem a Pekingem byly obzvláště napjaté.
Delegace amerického Kongresu také navštívil samosprávný ostrov v posledních týdnech.

Předseda Senátu pro zahraniční vztahy Bob Menendez ve středu při oznámení legislativy kývl na návštěvy.

„Po vyžádání a začlenění příspěvků od členů výboru k řešení širokých názorů a obav, pořádání mnoha slyšení a instruktáží k tomuto problému a také umožnění členům výboru cestovat na Tchaj-wan jsme schválili komplexní právní předpis, který nová a dvoustranná cesta vpřed pro americko-tchajwanskou politiku, která zachová stabilitu napříč úžinou a zároveň posílí status quo, který je ohrožen Pekingem a který by se bez posílení nevyhnutelně a vždy zhroutil,“ uvedl demokrat z New Jersey.

podobné příspěvky

Leave a Reply