Živé zprávy: Zelenskyj slibuje, že během návštěvy Charkovské oblasti znovu ovládne Krym

0
Živé zprávy: Zelenskyj slibuje, že během návštěvy Charkovské oblasti znovu ovládne Krym

Volodymyr Zelenskyy se ve středu účastní slavnostního vztyčení národní vlajky v Izyumu © Leo Correa/AP

Ukrajinský prezident slíbil osvobodit Krym a všechna území okupovaná Ruskem při návštěvě města Izjum na východě země, které bylo minulý týden dobyto při protiofenzívě v Charkovské oblasti.

Volodymyr Zelenskyj při slavnostním vztyčování vlajky na centrálním náměstí v Izjumu poděkoval ukrajinským vojákům, kteří pomohli osvobodit region, a popsal je jako „hrdinské lidi“. . . za zachování našeho lidu, našich srdcí, dětí a budoucnosti“.

Zelenskyj navštívil Izjum, zatímco ukrajinské jednotky pokračovaly ve svém tažení na východ, aby znovu dobyly území na dalekém východě Donbasu, který je většinou okupován Rusy spolu s částmi jižního pobřeží od Azovského moře po přístavní město Cherson v deltě řeky Dněpr.

“Musíme vyslat signály našim lidem, kteří jsou bohužel stále v okupaci,” řekl Zelenskyj.

Mluvil také o Krymském poloostrově, který ruský prezident Vladimir Putin anektoval v roce 2014 před rozdmýcháním zástupné války v Donbasu, která doutnala osm let před únorovou invazí.

„A můj signál lidem na Krymu: víme, že to jsou naši lidé a je hroznou tragédií, že jsou okupováni více než osm let. Vrátíme se tam,“ řekl Zelenskyj.

“Nevím kdy přesně.” Ale máme plány a vrátíme se tam, protože toto je naše země a naši lidé,“ dodal.

Zelenskyj řekl, že válečné zločiny proti civilistům, včetně poprav a mučení, byly odhalovány na více než 4000 km čtverečních v osvobozené oblasti Charkova.

podobné příspěvky

Leave a Reply